Blog > Komentarze do wpisu
Czy w piekle jest obwodnica?

Mam nadzieję, że jest. A jak nie ma, to będzie. Będę miała zajecie, jak mnie juz nie będzie. Ponieważ cały bruk juz jest w piekle wykorzystany do brukowania, to ja będę asfaltować. Obwodnicę rozpaloną smołą. Przy obwodnicy będą siedzieć dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, przez cala wieczność.... spragnieni, bosonodzy, z poparzonymi stopami, otumanieni oparami cuchnącej smoły zgadnijcie kto. Niektórzy będą kręcić sie w kolko. Beda podbiegać z nadzieja do zatrzymujących się samochodów tylko po to, by zobaczyć jak z samochodu wyrzucany jest zupełnie podobny osobnik, który najpierw przerażony pędzi w nierównym wyścigu z autem jadącym w kierunku morza. Lub gór. Pełnym piłek plażowych i skrzydełek dmuchanych.

Bedzie tam przy tej obwodnicy jeszcze siedzieć dyrekcja i katecheta szkoły podstawowej nr 1 w Sandomierzu.

W zeszłe wakacje, w upalny dzień zaszłam tam przyjrzeć sie zapamiętanemu z dzieciństwa koślawemu półprofilowi Kopernika w korytarzu. Półprofil jednakże przysłonięty był tablicami z wystawka pt. "Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II w oczach dziecka".  Na obrazkach świat pełen miłości, słoneczko oświeca przytulane przez Ojca Świętego dzieci w przepisowych czterech kolorach - trzy kroki dalej przy ulicy Okrzei jest pusta posesja, trochę sparciałych drzew owocowych, kupa pustaków i desek.

Desek tych pilnuje przykute na amen do budy psisko. Ani kropli wody w misce. budę otacza równiutkie kółko psich kup - dowód na to, że pies nigdy nie jest spuszczany z łańcucha.

Zaraz koło dyrekcji będzie siedział taki jeden, co go kiedyś kochałam, ale on będzie siedział pod sosną. Wykopie sobie wokół niej transzeje. Z nudów, ze smutku, z upału. Ponieważ w piekle liczy sie na wieczności to będzie siedział 8 x wieczność. Za to będzie miał śliczny widok na pluskające nieopodal oczko wodne dopełniające ten śliczny nowobogacki landszafcik. No wiec za to, ze go kiedyś kochałam to będzie miał sosnę, i ta sosna będzie tak przetarta łańcuchem, że będzie sie bał drgnąć, bo może jeszcze jeden przebieg wokół i sosna może na niego paść.

Tej rzeki rozgrzanej smoły zamiast Cerbera pilnował będzie Misiu z łopatą, którą zostawili przy nim zwyrodnialcy po tym jak urządzili Misiowi piekło na ziemi w podsandomierskim lesie.

To ja takie mam proste, wakacyjne marzenia - zamiast autostrad w Polsce obwodnica w piekle.

środa, 25 lipca 2012, spinelli

Polecane wpisy